top of page

Dziś otwarcie Pubu Spółdzielczego w Toruniu

Zaktualizowano: 27 wrz 2020

Do pierwszej w Polsce sieci Pubów Franczyzowych dołączył kolejny lokal. Dziś odbyło się wielkie otwarcie lokalu w Toruniu. Spółdzielczemu w Toruniu szefują Małgosia Woźna i Rafał Grabowski.


Lokal znajduje się na Starym Rynku 24. Co to za miejsce?


Rafał: – Miejsce jest wspaniałe i ma długą historię. To samo centrum toruńskiej Starówki, jedna ze ścian rynku. W 1997 roku powstał tam pub, który przez pewien czas współtworzyłem.


Małgosia: – Kiedy szukaliśmy lokalu, Rafał co jakiś czas podsyłał jakieś propozycje. Pewnego dnia zadzwonił i mówi mi, że lokal po pubie, który kiedyś współotwierał i który działał w Toruniu blisko dwadzieścia lat, jest do wzięcia. Tamtą rozmowę zakończył zdaniem: „Ja się będę jeszcze rozglądał”, ale ja już wiedziałam, że to będzie tam. Potem pojechałam do Torunia, weszłam i wiedziałam, że to jest faktycznie to miejsce.


Dziś otwarcie, a gdzie byście chcieli być za rok?


Rafał: Marzy mi się też, żeby Pub na stałe zapisał się, jako ważny punkt na mapie miasta, żeby ludzie wiedzieli, że to jest fajne miejsce, ale też żeby nasza idea poszła w świat. Chciałbym też, żeby sama franczyza urosła, żeby otwierały się kolejne lokale. Wierzę, że za rok usiądziemy sobie i będziemy wspólnie myśleć, co jeszcze możemy nowego zrobić.


Małgosia: – Bardzo bym chciała mieć za rok stałą grupę klientów. Marzy mi się, żeby wokół pubu zbudowała się społeczność. I chciałabym, żeby to było dobre i stabilne miejsce pracy dla ludzi, których zatrudniamy.


Zapraszamy na stronę Pubu Spółdzielczego w Toruniu na fb: https://www.facebook.com/pubspoldzielczytorun/


14 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page