top of page

Mamy to! Znak towarowy: Pub Spółdzielczy chroniony prawem.

Zaktualizowano: 2 wrz 2021

Jednym z kluczowych elementów franczyzy społecznej (klasycznej zresztą też) jest udzielenie franczyzobiorcom prawa do posługiwania się znakiem towarowym franczyzodawcy. Logo i nazwa oraz tagline: Piwo, które warzy więcej, są już rozpoznawalne, niosą ze sobą określone skojarzenia, emocje, gwarancję jakości, dlatego tak ważne było dla nas uregulowanie ich statusu prawnego.


Planując pracę nad modelem działania pierwszej w Polsce franczyzy społecznej, od początku zakładaliśmy, że jednym z kluczowych działań będzie doprowadzenia do ochrony prawnej znaku towarowego.


Właśnie otrzymaliśmy z Urzędy Patentowego informację, że: "znak towarowy słowno-graficzny" - bo tak to się określa w prawniczym języku - podlega ochronie prawnej. Decyzję tę poprzedziły pracę nad przygotowaniem wniosku do UP, na bazie wytycznych określonych w Księdze Znaku Pubu Spółdzielczego, która także jest istotnym elementem budowanego systemu franczyz społecznej.


Dopełnienie formalności związanych z ochroną znaku daje franczyzodawcy wyłączne prawo do decydowania o udzieleniu prawa do jego wykorzystywania.

117 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page